KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12597377
nr 1259 7377
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Akvarell, Hus, signerad. -83, bladets mått: 24x32
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 3 juni 2019
kl 20:03:22
300 kr
400 kr
450 kr
Lis Husberg (f. 1920)